~Zadania realizowane przez Stowarzyszenie 2018r.

~Zadania realizowane przez Stowarzyszenie 2018r.

XIV KONKURS PLASTYCZNO- LITERACKI „ŚWIAT BEZ BARIER” - projekt dofinansowany przez Gminę Wałbrzych

bb2018

-zorganizowanie ogólnopolskiego konkursu i wystawy pokonkursowej,
-zorganizowanie trzydniowej imprezy integracyjnej z wycieczkami do Centrum Nauki i Sztuki "Stara Kopalnia", Zamku Książ i Palmiarni w Lubiechowie oraz jednostki OSP w Gorcach.
-organizacja uroczystej gali z udziałem zaproszonych gości,
-propagowanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych,
-przełamywanie złych stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnością,
- kształtowanie umiejętności niezbędnych wolontariuszom w pracy z niepełnosprawnymi, stworzenie wolontariuszom możliwości niesienia właściwej pomocy tak rówieśnikom, jak i osobom dorosłym,
-przełamanie barier w kontaktach osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi w różnych sytuacjach.

SZKOŁA POD DRZEWAMI (4 edycja) - zadanie dofinansowane przez Powiat Wałbrzyski

Znalezione obrazy dla zapytania logo starostwa wałbrzych

pd2018
Zadanie jest pomysłem na naukę w terenie, które realizowaliśmy również w poprzednich latach. „Szkoła pod drzewami” daje możliwość wykorzystania wiedzy zdobytej w ławkach szkolnych. Nauka w terenie jest dla dzieci miła i przyjemna. Można w ten sposób sprawdzić i zweryfikować wiadomości nie tylko przyrodnicze, ale również z zakresu innych przedmiotów.
Zorganizowanie wycieczek dydaktyczno-krajoznawczych dla młodzieży, uwzględniając również osoby z niepełnosprawnością.
Cele projektu:
- przełamanie barier w kontaktach osób z niepełnosprawnością z pełnosprawnymi w różnych sytuacjach,
- nabycie nowych umiejętności przez wolontariuszy uczestniczących w projekcie,
- wdrożenie dzieci i młodzież do pokonywania własnych słabości,
- wskazanie możliwości na spędzanie czasu wolnego mimo niepełnosprawności,
- przybliżenie walorów turystycznych Wałbrzycha i okolic,
- zachęcenie dzieci i młodzieży (w tym osób z niepełnosprawnością) oraz ich rodzin do uprawiania turystyki pieszej.
- uaktywnienie wolontariuszy w czasie wyjazdów do opieki nad dziećmi z niepełnosprawnością.

ZIELONA SZKOŁA

zs 2018
Tradycją szkoły są coroczne wyjazdy naszych uczniów nad morze. Tygodniowy pobyt daje możliwość pełnej integracji dzieci z niepełnosprawnością z osobami pełnosprawnymi w warunkach innych niż codzienność szkolna. Jest to nie tylko czas nauki, ale przede wszystkim okazja wspaniałej zabawy i odpoczynku na świeżym powietrzu. W tym roku byliśmy w Łukęcinie. Ponieważ pogoda dopisała, wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.