Edukacja wczesnoszkolna
Logo szkoly

Edukacja wczesnoszkolna

STARY ZAMEK KSIĄŻ PROJEKT

Zbudowany na murach dawnego zamku piastowskiego Bolka I. Położony jest na lewym wzgórzu nad przełomem Pełcznicy w południowo-wschodniej części Książańskiego Parku Krajobrazowego. Rzeka Pełcznica płynie głębokimi dolinami o charakterze wąwozów, tworzy skaliste jary o głębokości dochodzącej do 80 m. i szerokości 20 - 30 m. Na długości 4 km tworzy liczne zakola o stromych zboczach z urwiskami i skalnymi żlebami. W ten krajobraz z urozmaiconą rzeźbą krętych jarów i głębokich dolin, odsłoniętych występów skalnych wkomponowany jest Stary Książ. Właśnie w te okolice klasa I D wybrała się na wycieczkę. Dzięki tej wyprawie poznaliśmy oznakowania tras turystycznych, uczyliśmy się czytać mapę turystyczną, obserwować faunę i florę okolicy. Miło spędzony czas poza szkolną ławką będziemy ciepło wspominać.

20220408 113624

 

Czytaj więcej: STARY ZAMEK KSIĄŻ PROJEKT

UNIWERSYTET DZIECIĘCY- UNIKIDS TO NAUKOWA ZABAWA- TYM RAZEM POZNAJEMY UKŁAD POKARMOWY

Układ pokarmowy, czyli długa podróż małej kanapki. Każdy z nas codziennie spożywa kilka posiłków. Wiemy, że bez pokarmu nasz organizm nie mógłby funkcjonować. Jak nasz organizm trawi pożywienie, z jakich narządów jest zbudowany i jakie funkcje one pełnią w układzie pokarmowym tego dowiedzieliśmy się na zajęciach.

20220405 095550

Czytaj więcej: UNIWERSYTET DZIECIĘCY- UNIKIDS TO NAUKOWA ZABAWA- TYM RAZEM POZNAJEMY UKŁAD...

MAGNETYZM CZYLI SZTUKA PRZYCIAGANIA UNIWERSYTET DZIECIĘCY

Dowiedzieliśmy się, z czego wykonany jest magnes, jak zbudować kompas i jak można wykorzystać siły przyciągania w praktyce. Sprawdziliśmy, jakie przedmioty przyciąga magnes i zobaczyliśmy, jak wygląda pole magnetyczne. Wspólnie skonstruowaliśmy elektromagnes i zastanowiliśmy się, gdzie znajduje zastosowanie. To kolejne spotkanie z cudami fizyki.

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis