X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Organizowany pod honorowym patronatem prawnuczki Marii Konopnickiej, Pani Joanny Modrzejewskiej

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu zorganizowała i przeprowadziła jubileuszową edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego. Wzięło w nim udział 408 uczniów z 65 szkół z całej Polski. Prace przedstawiały ilustracje do wybranych utworów patronki naszej szkoły, Marii Konopnickiej i jak zwykle były piękne i kolorowe. Pan Wiktor Jędrzejak – artysta malarz i pan Maciej Guźniczak – doktor habilitowany sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu mieli trudne zadanie. Wybierając zwycięzców kierowali się następującymi kryteriami: inwencją twórczą, śmiałością i odwagą w doborze narzędzia oraz umiejętnością posługiwania się nim, zgodnością pracy z tematem konkursu, a także szczerością wypowiedzi autorów. Uczestnicy mieli za zadanie namalować własną interpretację do wybranego utworu Marii Konopnickiej.

W kategorii klas I - III szkół podstawowych przyznano
nagrody:
• Nikoli Chojnackiej, kl. 1, Publiczna SP z O. I. nr 26 w Wałbrzychu, „ Zima zła!" opiekun Ewa Pietraszko
wyróżnienia:
• Gabrieli Klimek, 1, Publiczna SP z O. I. nr 26 w Wałbrzychu, „ Zima zła! „ opiekun Ewa Pietraszko
oraz dyplomy honorowe:
• Lenie Piłat, kl. 3, Publiczna SP z O. I. nr 26 w Wałbrzychu, „ Na jagody" opiekun Ewa Pietraszko
• Aleksandrze Koszyka, kl. 3, Publiczna SP z O. I. nr 26 w Wałbrzychu, „ Na jagody" opiekun Ewa Pietraszko

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, laureatom gratulujemy sukcesu i zapraszamy do udziału w kolejnych odsłonach konkursu. Prace można podziwiać na wystawie pokonkursowej znajdującej się w holu szkoły, której uroczyste otwarcie było 21 maja 2021 roku w dniu Święta Szkoły w Kaliszu.

Brawo uczniowie, ze w roku szkolnym tak dziwnym i trudnym dla nas wszystkich, osiągacie sukcesy. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Nagrody i dyplomy przyjdą pocztą - cierpliwości.
Ewa Pietraszko

dsc 0008