Tradycje Szkoły
Logo szkoly

Tradycje szkoły

  •  Pasowanie na ucznia

W październiku odbywa się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Po pasowaniu wszyscy udają się przed budynek szkoły, aby posadzić pamiątkowe drzewka.
Od tej uroczystej chwili są pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.


  •  Dzień Papieski

Odwiedzamy hospicjum, uczestniczymy we Mszy świętej, konkursie recytatorskim ,spotkaniu z biskupem Ignacym Decem. Dbamy o bezpieczeństwo podczas pielgrzymki na Chełmiec. Uczestniczymy w spotkaniu z zaproszonymi gośćmi, którzy z racji swojego zawodu czynnie realizują
nauczanie Papieża.

  •  Sprzątanie Świata

Już na stałe do szkolnego kalendarza weszła coroczna wrześniowa akcja „Sprzątanie Świata”. Zaopatrzeni w worki na śmieci i gumowe rękawice ruszamy do akcji.
Po pracy niektórzy uczniowie z wychowawcami wspólnie pieką kiełbaski na ognisku.

  •  Święto Komisji Edukacji Narodowej

Obchodzimy to święto szczególnie uroczyście ze względu na naszego patrona. W ciągu kilku dni odbywają się konkursy wiedzy o patronie, prelekcje, przedstawienia teatralne oraz spotkania z uczniami innych szkół noszących to samo imię.

  • Andrzejki

Są dniem jedynym w całym roku, kiedy w gronie znajomych oddajemy się we władanie magii, wróżbom i przepowiedniom. Po południu klasy organizują sobie wieczorek z przygotowanym przez uczniów poczęstunkiem. Bardzo wiele emocji wywołuje lanie wosku przez klucz. Bez tej wróżbynie byłoby mowy o dobrze spełnionym andrzejkowym obowiązku.

  •  Mikołajki

Dzień świętego Mikołaja jest dniem pełnym radości dla dzieci. Już od rana dominują kolory: czerwony i biały.

  •  Łańcuch Integracyjny

Przez Bożym Narodzeniem wszystkie klasy gimnazjalne biorą udział w konkursie na najdłuższy Łańcuch Integracyjny. Celem jest zintegrowanie się, wspólna praca
i wspólna zabawa.

  • Targi Świąteczne

W grudniu oraz przed świętami wielkanocnymi odbywają się targi świąteczne. Uczestniczą w nich nie tylko uczniowie szkoły, ale również mieszkańcy osiedla „Podzamcze”. Podczas targów można kupić wykonane przez uczniów prace, wypieki, świąteczne upominki oraz siano na wigilijny stół, a na wiosnę owies, rzeżuchę posianą w ręcznie zdobionych przez uczniów pojemnikach i rozmaite stroiki świąteczne. Dochód z targów młodzież przekazuje na zakup paczek świątecznych dla kolegów z biednych rodzin.

 

  •  Jasełka

Jasełka czyli przedstawienie wydarzeń Bożonarodzeniowej Nocy wystawiane są w naszej szkole każdego ostatniego dnia przed przerwą świąteczną w grudniu.

  •  Wigilie klasowe

To czas na wspólne przedświątecznespotkanie, dzielenie się opłatkiem, składanie świątecznych życzeń oraz refleksji i przebaczenia.

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis