PODSUMOWANIE 2018

PODSUMOWANIE 2018

Za nami 14. podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Świat bez barier​ pod hasłem "Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń...”. Konkurs organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 i  Stowarzyszenie "Bez Barier" w Wałbrzychu​. Konkurs objęli patronatem Poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska​ i Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej​. Przez trzy dni z naszymi WSPANIAŁYMI GOŚĆMI -laureatami  konkursu i ich opiekunami, którzy przyjechali do nas  z różnych rejonów Polski, zwiedziliśmy Centrum Nauki i Sztuki "Stara Kopalnia", Zamek Książ i Palmiarnię w Lubiechowie. Odwiedziliśmy cudowną jednostkę OSP w Gorcach gdzie czekały na nas fantastyczne atrakcje! Zatem nie tylko pieczenie kiełbasek, ale zwiedzanie remizy, jeżdżenie wozami, zapoznanie ze sprzętem używanym przez strażaków oraz pokazy sprawności.  Na uroczystym finale pojawili się zaproszeni goście- Posłanka na Sejm RP- Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Przewodnicząca Rady Miasta Wałbrzycha- Maria Romańska, Zastępca Kierownika Biura Edukacji UM w Wałbrzychu- Aleksandra Mentek i Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury Rady Miejskiej Wałbrzycha- Małgorzata Wiłkomirska oraz Naczelnik i Zastępca Naczelnika OSP w Gorcach- Przemysław Guzik i Karina Nowak, laureaci z opiekunami artystycznymi i rodzice. Imprezę uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem pana Pawła Golczaka, który pięknie wyśpiewał nam piosenkę- hasło konkursu. Wystawa prac zrobiła ogromne wrażenie na  wszystkich zaproszonych gościach, a dyplomy i nagrody sprawiły radość laureatom i wyróżnionym. Dziękujemy wolontariuszom i ich opiekunce-pani Iwonie Wawrzyniak za trzy dni wspólnej pracy i zabawy. Było cudownie! Dziękujemy sponsorom - Posłance na Sejm RP Agnieszce Kołacz-Leszczyńska​, Prezesowi Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robert Jagle, Przewodniczącej Komisji Edukacji i Kultury Rady Miejskiej Wałbrzycha Małgorzacie Wiłkomirskiej, Prezesowi Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej- Oddział w Wałbrzychu Renacie Wierzbickiej, Starej Kopalni - Centrum Nauki i Sztuki​ i Przedsiębiorstwu Zamek Książ w Wałbrzychu​ oraz Przedsiębiorstwu Transportowemu  MAXPOL. Dziękujemy strażakom za wiedzę na temat ratowania i za prawdziwy Dzień Dziecka! Naszym utalentowanym laureatom i ich opiekunom szczególne podziękowania. To dzięki Wam konkurs żyje i się rozwija.
 Zapraszamy na XV edycję konkursu w przyszłym roku. Regulamin już w listopadzie.
 Organizatorki: Ewa Maduch i Edyta Borczyk