Aktualności szachowe
Logo szkoly

Aktualności szachowe

SZACHOWY TURNIEJ INTEGRACYJNY

We wtorek 12 grudnia 2017 Odbył się u nas w szkole Szachowy Turniej Integracyjny. Wzięło w nim udział 22 uczniów. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 10 min/zawodnika.

Sędzią turnieju był Pan Łukasz Zawadzki. Wiele osób pomogło przy organizacji turnieju. Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom pomagającym w dzisiejszych zawodach. Dzięki Waszemu wkładowi Turniej odbył się zgodnie z planem.

Zwycięzcą Turnieju został uczeń III klasy gimnazjum - Daniel Lewandrowski. Serdeczne Gratulacje!!!

Uczniowie biorący udział w turnieju mogli sprawdzić swoje umiejętności na szachownicy. Każdy z uczestników otrzymał upominek.

Już po raz kolejny mieliśmy możliwość zobaczyć, że szachy są dyscypliną sportową, w której nie ma granic (ze względu na wiek, płeć, poziom funkcjonowania etc) - liczą się umiejętności, które systematycznie można rozwijać. I tego włąśnie życzę Wszystkim Naszym Szachistom!!! Hanna Rychlik cdn:)

FINAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ JEST NASZ!!!

We wtorek 28.11.2017 odbył się w Żarowie Finał Strefy Wałbrzyskiej w Szachach (w kategorii: Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodziezy Szkolnej).

Nasza Repezentacja w składzie: A Wilk, J. Matyka, Sz. Mielczarek i Z. Słapek wywalczyła I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (Wyniki Turnieju) i tym samym uzyskała awans do Finału Dolnośląskiego, który odbędzie się 13.12.2017 (we Wrocławiu).

Młodsza drużyna wywalczyła VIII miejsce (Wyniki Turnieju). Jest to kolejny krok naszych uczniów do bycia jeszcze lepszymi zawodnikami. Gratulacje dla naszej Reprezentacji (K. Matyka, K. Popiel, P. Jaworek, K. Warzecha).

(Hanna Rychlik)

MECZ SZACHOWY NAUCZYCIELE-UCZNIOWIE

W czwartek 6.04.2017 roku w ramach obchodów Dnia Jana Karskiego zorganizowany został w naszej szkole MECZ SZACHOWY NAUCZYCIELE kontra UCZNIOWIE.

Mecz rozegrany został na trzech szachownicach. Po stronie reprezentacji uczniów zasiedli: Aleksander Wilk, Zuza Słapek i Szymon Mielczarek. Drużynę nauczycieli reprezentowali: Łukasz Zawadzki, Paweł Jaworek oraz Grzegorz Marszałek. 

Tempo gry wynosiło 20 min/zawodnika. Rozegrano po dwie partie na każdej z trzech szachownic. O zwycięstwie nauczycieli nad uczniami  przesądził uzyskany wynik na najsilniejszej szachownicy (I-szej). Wszystkim dziękujemy za wzięcie udziału w tej inicjatywie.

(HR)

MISTRZOSTWA WAŁBRZYCHA SZKÓŁ W SZACHACH 2017/2018

W czwartek 23 listopada 2017 odbyły się w Aqua Zdroju Mistrzostwa Szkół w Szachach. Nasze obie reprezentacje wywalczyły w swoich kategoriach I miejsce i tym samym awansowały do Finału Strefy Wałbrzyskiej, który odbędzie się 28.11.2017 w Żarowie.

IGRZYSKA MŁODZIEZY SZKOLNEJ - I miejsce Wyniki Turnieju

Skład drużyny: A.Wilk, J. Matyka. Sz. Mielczarek, Z. Słapek

IGRZYSKA DZIECI - I miejsce Wyniki Turnieju

Skład drużyny: K. Matyka, K. Popiel, P. Jaworek, K. Warzecha

 

Wszystkim naszym uczniom GRATULUJEMY tak dobrego występu na zawodach. Życzymy kolejnych sukcesów szachowych!!!! (opiekun Hanna Rychlik)

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis