SPOTKANIE MŁODZIEŻY POLSKIEJ I NIEMIECKIEJ WE FREIBERGU 2019

SPOTKANIE MŁODZIEŻY POLSKIEJ I NIEMIECKIEJ WE FREIBERGU 2019

wymiana 1

W dniach 13-16 czerwca 2019 r. 13-osobowa grupa siódmo- i ósmoklasistów z naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyła w spotkaniu z młodzieżą z partnerskiej szkoły Oberschule Clara Zetkin we Freibergu / Saksonia. Wymiana młodzieży to doskonała okazja zarówno dla uczniów jak i nauczycieli nie tylko do wymiany doświadczeń, ale również do podtrzymywania przyjaznych relacji, przełamywania stereotypów czy budowania wzajemnego szacunku i zaufania.

wymiana 2

Tegoroczny program spotkania był bardzo intensywny i ciekawy. Młodzież mogła spędzić razem czas i lepiej się poznać podczas zabawy w kręgle,wizyty w parku wspinaczkowym, dyskoteki, wspólnego gotowania, gry miejskiej, ale także uczestnicząc razem w zajęciach lekcyjnych, zwiedzając miejscowość Chemnitz oraz kopalnię soli we Freibergu.

wymiana 3

wymiana 4

wymiana 5

O tym, że spotkanie było udane, świadczy fakt, że jego uczestnicy nie mogą doczekać się rewizyty w Wałbrzychu. (KM)

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu i środków własnych uczestników.