Doradztwo zawodowe
Logo szkoly

INNOWACYJNOŚĆ WCHODZI DO SZKÓŁ

WIĘCEJ SZUKAJ NA STRONIE FB: https://www.facebook.com/SZOK-Szkolny-Ośrodek-Kariery

zdj2
22 listopada 2019 roku w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Publicznej Szkole Podstawowej nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu odbyły się spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy w 2018 roku zdobyli tytuł „Dolnośląskiej Gwiazdy Biznesu”. Zaproszenie do przeprowadzenia warsztatów przyjął pan Tomasz Cincio – współwłaściciel firmy Redcart, która sprzedaje oprogramowanie dla sklepów internetowych oraz przedstawiciel firmy TR –Polska – pan Robert Sławiński. Widząc olbrzymie zainteresowanie uczniów przedsiębiorczością i branżą IT postanowiliśmy przybliżyć tę trudną tematykę naszym wychowankom- mówi organizator eventu Marta Zalewska.

Zaprosiliśmy gości, którzy mogą wytłumaczyć to, co niezrozumiałe w branży IT i zachęcić do pracy w e - biznesie. Podczas zajęć z doradztwa zawodowego przeprowadzanych w szkole wynika, że to właśnie e- biznes i szeroko rozumiana „moja własna firma” najbardziej interesują młodzież i w sektorze prywatnym większość z naszych ósmoklasistów widzi swoją przyszłość. Uczniowie zadawali wiele pytań zaproszonym gościom. Część z nich dotyczyła wymagań stawianych programistom w branży IT, potrzebnych kwalifikacji i zarobków. Warsztat o przedsiębiorczości pozwolił uczniom zauważyć, że praca przedsiębiorcy to nie tylko korzyści, ale też sporo kosztów, z których młodzi ludzie wchodząc na rynek często nie zdają sobie sprawy.
W warsztatach uczestniczyło 105 osób. Oswajanie z nową tematyką przebiegało w twórczej atmosferze, wypełnionej pytaniami dzieci i profesjonalnym podejściem zaproszonych gości. Po analizie spotkań uczniowie doszli do wniosku, że przyszła praca, która ma nam dawać satysfakcję i godne wynagrodzenie będzie od nas wymagała innowacyjnego patrzenia na siebie i przestrzeń dookoła nas. Za kompetencję przyszłości uczniowie uznali elastycznościi umiejętność akceptacji zmian, bo świat w którym żyjemy za 5 czy 10 lat będzie stawiał przed nami całkiem inne cele i wyzwania niż wspólczesne rynki pracy.
Warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Otwarta Firma”, który objęty został patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
Organizatorzy: Marta Zalewska i Maja Buj – doradcy zawodowi w PSP nr 26 z OI w Wałbrzychu

zdj3

zdj4

zdj5

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis