STACJA AED PRZY SZKOLE

🔴W naszej szkole 15 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie Stacji AED – ogólnodostępnego punktu ratowniczo – edukacyjnego wyposażonego w automatyczny defibrylator zewnętrzny. To kolejny etap realizacji projektu „RATUJĄC – EDUKUJEMY dla bezpiecznego Wałbrzycha”, który otrzymał wsparcie w ramach Funduszu Toyoty „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” 2025.
🟠W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele partnerów projektu, dyrektorzy wałbrzyskich szkół, nauczyciele oraz uczniowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Piotr Sandomierski, specjalista ds. Komunikacji i Spraw Zewnętrznych Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu, Grzegorz Kruszyński – wiceprezes Fundacja Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu, Izabella Mazurek – dyrektor Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu, Emilia Michalak – dyrektor Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Wałbrzychu oraz pomysłodawca przedsięwzięcia Szczepan Dębowski, nauczyciel PSP nr 2.
🟡Projekt zakładał stworzenie trzech punktów ratowniczo-edukacyjnych przy wałbrzyskich placówkach oświatowych: PSP nr 2, ZSP nr 5 oraz PSP nr 26. Każdy z nich wyposażony został nie tylko w defibrylator AED♥️〽️, ale również specjalną kapsułę zabezpieczającą urządzenie📦, apteczkę pierwszej pomocy🧰🩹🩺, platformę edukacyjną do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo – oddechowej🫀👄😷, monitoring🎥 oraz oznakowaną strefę bezpieczeństwa🚨

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *