W naszej szkole 15 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie Stacji AED – ogólnodostępnego punktu ratowniczo – edukacyjnego wyposażonego w automatyczny defibrylator zewnętrzny. To kolejny etap realizacji projektu „RATUJĄC – EDUKUJEMY dla bezpiecznego Wałbrzycha”, który otrzymał wsparcie w ramach Funduszu Toyoty „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” 2025.
Projekt zakładał stworzenie trzech punktów ratowniczo-edukacyjnych przy wałbrzyskich placówkach oświatowych: PSP nr 2, ZSP nr 5 oraz PSP nr 26. Każdy z nich wyposażony został nie tylko w defibrylator AED, ale również specjalną kapsułę zabezpieczającą urządzenie, apteczkę pierwszej pomocy, platformę edukacyjną do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo – oddechowej, monitoring oraz oznakowaną strefę bezpieczeństwa