Klasy I-III Gimnazjum
Logo szkoly

Samorząd I-III Gimnazjum

WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ!

Dzień Dziecka 2022

1 czerwca 2022 r., na długiej przerwie uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka, gromadząc się na wspólnych tańcach i śpiewach na holu szkolnym. Nasi opiekunowie przygotowali dla nas okolicznościową gazetkę z pozdrowieniami. :)

TANECZNE ŚRODY, NIE TYLKO W ŚRODY

taniec 1

Wszyscy wiemy, że muzyka, taniec łagodzą obyczaje. Podczas pandemii bardzo brakowało nam wspólnych tanecznych przerw, podczas których mogliśmy rozładować nadmiar energii i czasami trudne emocje. To znowu jest możliwe!!! Zaraz po długim weekendzie zainaugurowaliśmy balety na szkolnym holu. Zapraszamy wszystkich do aktywnego spędzenia długiej (nie tylko) środowej przerwy!

Czytaj więcej: TANECZNE ŚRODY, NIE TYLKO W ŚRODY

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATKI ZIEMI

SZ2

22 kwietnia ogłoszony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi i obchodzony jest od roku 2010. Klasa 6a wraz z Wychowawcą, Panią Ewą Maduch, przygotowała na tę okoliczność wystawę prac plastycznych, pokazującą skutki zanieczyszczenia środowiska naturalnego oraz mającą na celu propagowanie zachowań proekologicznych. Młodzież wykonała ciekawe plakaty oraz „eko-dzieła”, które wzbudziły duże zainteresowanie zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Czytaj więcej: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATKI ZIEMI

ŻONKILOWA KWESTA

kwesta 1

W dniach 25-28 kwietnia 2022 r. nasi wolontariusze bardzo licznie zaangażowali się w przeprowadzenie Żonkilowej Kwesty, organizowanej przez Wałbrzyskie Hospicjum. W ramach tegorocznej akcji, w której uczestniczyło blisko 500 wolontariuszy z wszystkich wałbrzyskich szkół, zbieraliśmy datki nie tylko na wsparcie hospicjum w Wałbrzychu, ale także we Lwowie, na Ukrainie. Aby dodać otuchy pracownikom i podopiecznym tej lwowskiej placówki, zgromadziliśmy się na Placu Magistrackim do wspólnego zdjęcia, które w tym samym dniu trafiło do Lwowa. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom oraz Wałbrzyskiej Policji, która włączyła się do akcji, za solidarność i wielkie serce!

Czytaj więcej: ŻONKILOWA KWESTA

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis