Klasy I-III Gimnazjum

Samorząd I-III Gimnazjum

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

książki

Czytasz tylko ulotki reklamowe i SMSy od znajomych? A może jesteś molem książkowym? Zdaniem Wisławy Szymborskiej "czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". Kto jeszcze tej zabawy nie poznał, mógł 23 kwietnia 2021 r. zrobić pierwszy krok. Nas argumenty, dla których warto czytać, przekonują w 100%, a Ciebie?

DZIEŃ ZIEMI 2021

Ziemia

Dzień Ziemi to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. W tym roku postanowiliśmy celebrować je w inny, ale jakże naturalny sposób, wychodząc z domu, delektując się otaczającą nas przyrodą, obserwując najdrobniejsze przejawy życia, również w nietypowych miejscach. Czas spędzony w lesie, na łące czy w parku to okazja do refleksji i zachwytu nad pięknem przyrody, ale również do uwiecznienia ciekawych okazów roślin i zwierząt, na które w codziennym pędzie nie zwracamy uwagi. Już wkrótce ogłosimy wyniki konkursu fotograficznego, który z tej okazji zorganizowaliśmy.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LASÓW

lasy

Pierwszy dzień wiosny to również Międzynarodowy Dzień Lasów, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych od 2012 r. obchodzony jest na całym świecie. Z tej okazji 22 marca 2021 r. zorganizowaliśmy małą kampanię informacyjną propagującą inicjatywę ochrony i odbudowy zasobów leśnych na świecie, a także zachęcającą do korzystania z uroków lasu. Mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę nt. leśnictwa w Polsce, a także obserwować życie zwierząt dzięki licznym projektom transmisji na żywo prowadzonym przez Lasy Państwowe.

ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO!

autystyk - plakat

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na co dzień w domu, w szkole, na podwórku spotykamy się z osobami, które myślą i odczuwają świat w odmienny sposób. Z tego powodu czasami napotykają na przeszkody, które utrudniają im zmaganie się z codziennymi wyzwaniami. Organizowana na całym świecie akcja "Zaświeć się na niebiesko!" została zainicjowana dokładnie 10 lat temu. W środę, 31 marca 2021 r., podczas zajęć lekcyjnych online zamanifestowaliśmy naszą solidarność z kolegami i koleżankami ze spektrum autyzmu. Świeciliśmy na niebiesko na wiele różnych sposobów – strojem, dodatkami, makijażem czy zdjęciem w mediach społecznościowych.

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis