Konkurs "Świat bez Barier"
Logo szkoly

Konkurs "Świat bez Barier"

PODSUMOWANIE "ŚWIATA BEZ BARIER"

Podsumowanie XV i już ostatniego Ogólnopolskiego Konkursu Świat bez barier pod hasłem „Jeszcze w zielone gramy…” za nami. Odbyło się w dniach 23-25 maja 2019 roku.
Przez trzy dni z naszymi WYJĄTKOWYMI GOŚĆMI -laureatami konkursu i ich opiekunami, którzy przyjechali do nas z różnych rejonów Polski, zwiedziliśmy Starą Kopalnię - Centrum Nauki i Sztuki, Zamek Książ w Wałbrzychu i Schronisko w Andrzejówce.
Uroczyste podsumowanie odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu, na którym pojawili się laureaci i wyróżnieni z opiekunami artystycznymi i ich rodzice oraz parlamentarzyści i przedstawiciele władz miasta.
Imprezę uświetnił wspaniały występ chóru szkolnego pod kierunkiem Pawła Golczaka.
Wystawa prac zachwyciła wszystkich zaproszonych gości, a dyplomy i nagrody sprawiły radość i małym i dużym.
Podczas uroczystości przyznane zostały GWIAZDY SZERYFA PRAW DZIECKA przyznane przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu z okazji 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka w ramach projektu UNICEF „Szkoła z prawami dziecka”.
W oparciu o zdobytą wiedzę czym są prawa dziecka, a także po dogłębnej analizie i dyskusji młodzież wybrała najbardziej zaangażowanych przedstawicieli lokalnej społeczności, którzy w swej codziennej pracy poświęcają się walce o zagwarantowanie dzieciom ich praw.
Miło nam poinformować, że uczniowie nominowali do tytułu "Szeryfa Praw Dziecka”
Panią Izabelę Katarzynę Mrzygłocką - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej;
Panią Magdalenę Woch - Kierownika działu Turystyki i Kultury Zamku Książ;
Panią Małgorzatę Wiłkomirską – Radną Rady Miejskiej, przewodniczącą działu Edukacji i Kultury Rady Miasta Wałbrzycha;
Panią Agnieszkę Owcarz – Przewodniczącą Rady Rodziców;
Pana Jerzego Warchoła – dziadka ucznia, który bezinteresownie wspiera talenty młodych sportowców.
Dziękujemy wolontariuszkom, naszym uczennicom i absolwentkom- Rokasanie Korobczuk, Alicji Bebel, Adzie Pacołcie, Agacie Zienkowicz, Nikoli Łuczak, Kindze Kuśtak, Oli Gołdyn, Alicji Lichorobiec za trzy dni wspólnej pracy i zabawy. Było cudownie!
Dziękujemy sponsorom - Prezesowi Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robertowi Jagle, kierownictwu Starej Kopalni Wałbrzych i Zamku Książ w Wałbrzychu.
1 czerwca 2019 roku, podczas Festynu Rodzinnego w naszej szkole zostały zlicytowane prace z zeszłorocznej edycji naszego konkursu na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu. Uzyskaliśmy kwotę w wysokości 1125 złotych, którą przekażemy do hospicjum.

Naszym utalentowanym laureatom i ich opiekunom szczególne podziękowania. To właśnie Wy przez 15 lat byliście dla nas inspiracją i motorem działań! To dzięki Wam nasze wałbrzyskie hospicjum corocznie jest wspierane. Dziękujemy i uśmiechamy się do Was słonecznie.
Organizatorzy:
Ewa Maduch i Edyta Borczyk
oraz Iwona Wawrzyniak i Tomasz Oracz

PS Zdjęcia z naszytego wspólnego spotkania można zobaczyć na https://www.facebook.com/swiatbezbarier/

 

WYNIKI XIV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Świat bez barier

POD HASŁEM
Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń…

POD HONOROWYM PATRONATEM
POSEŁ NA SEJM AGNIESZKI KOŁACZ- LESZCZYŃSKIEJ
PREZYDENTA MIASTA WAŁBRZYCHA ROMANA SZEŁEMEJA\

 

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 26 W WAŁBRZYCHU
STOWARZYSZENIE „BEZ BARIER”

Czytaj więcej: WYNIKI XIV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Świat bez barier

PODSUMOWANIE 2018


Za nami 14. podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Świat bez barier​ pod hasłem "Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń...”. Konkurs organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 i  Stowarzyszenie "Bez Barier" w Wałbrzychu​. Konkurs objęli patronatem Poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska​ i Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej​. Przez trzy dni z naszymi WSPANIAŁYMI GOŚĆMI -laureatami  konkursu i ich opiekunami, którzy przyjechali do nas  z różnych rejonów Polski, zwiedziliśmy Centrum Nauki i Sztuki "Stara Kopalnia", Zamek Książ i Palmiarnię w Lubiechowie. Odwiedziliśmy cudowną jednostkę OSP w Gorcach gdzie czekały na nas fantastyczne atrakcje! Zatem nie tylko pieczenie kiełbasek, ale zwiedzanie remizy, jeżdżenie wozami, zapoznanie ze sprzętem używanym przez strażaków oraz pokazy sprawności.  Na uroczystym finale pojawili się zaproszeni goście- Posłanka na Sejm RP- Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Przewodnicząca Rady Miasta Wałbrzycha- Maria Romańska, Zastępca Kierownika Biura Edukacji UM w Wałbrzychu- Aleksandra Mentek i Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury Rady Miejskiej Wałbrzycha- Małgorzata Wiłkomirska oraz Naczelnik i Zastępca Naczelnika OSP w Gorcach- Przemysław Guzik i Karina Nowak, laureaci z opiekunami artystycznymi i rodzice. Imprezę uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem pana Pawła Golczaka, który pięknie wyśpiewał nam piosenkę- hasło konkursu. Wystawa prac zrobiła ogromne wrażenie na  wszystkich zaproszonych gościach, a dyplomy i nagrody sprawiły radość laureatom i wyróżnionym. Dziękujemy wolontariuszom i ich opiekunce-pani Iwonie Wawrzyniak za trzy dni wspólnej pracy i zabawy. Było cudownie! Dziękujemy sponsorom - Posłance na Sejm RP Agnieszce Kołacz-Leszczyńska​, Prezesowi Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robert Jagle, Przewodniczącej Komisji Edukacji i Kultury Rady Miejskiej Wałbrzycha Małgorzacie Wiłkomirskiej, Prezesowi Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej- Oddział w Wałbrzychu Renacie Wierzbickiej, Starej Kopalni - Centrum Nauki i Sztuki​ i Przedsiębiorstwu Zamek Książ w Wałbrzychu​ oraz Przedsiębiorstwu Transportowemu  MAXPOL. Dziękujemy strażakom za wiedzę na temat ratowania i za prawdziwy Dzień Dziecka! Naszym utalentowanym laureatom i ich opiekunom szczególne podziękowania. To dzięki Wam konkurs żyje i się rozwija.
 Zapraszamy na XV edycję konkursu w przyszłym roku. Regulamin już w listopadzie.
 Organizatorki: Ewa Maduch i Edyta Borczyk

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis