Klasy I-III SP
Logo szkoly

Samorząd I-III

CZAPKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

DSCN6219 640x480

W dniu 6 grudnia tradycyjnie w nasze szkole zawitał Święty Mikołaj , roznosząc prezenty. Dzieci jak co roku nasłuchiwały mikołajowego dzwonka i wyczekiwały na wizytę Mikołaja i Elfów w swoich klasach. Był to też Dzień  czapki Świętego Mikołaja i okazja do pamiątkowego zdjęcia.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, które współcześnie przybrały formę dodatku do tanecznych zabaw. Są jednak tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja. Zabawy i wróżby andrzejkowe odbywają się niemal w całej Europie. Jedna z legend głosi, że zapoczątkowały je praktyki stosowane w starożytnej Grecji. Nie wiadomo jednak do końca, dlaczego 30 listopada uznano za dzień wróżb.

Nie mniej jednak nasi uczniowie i nauczyciele bawili się znakomicie !!!! Szał Andrzejkowej zabawy, konkursy, prezentacje prowadziła kochana przez wszystkich Pani Ola na co dzień ucząca języka angielskiego. Również nasza zeróweczka czyli najmłodsi uczniowie bawili się i tańczyli w rytm muzyki. A pomysły na stroje... no cóż, musicie koniecznie obejrzeć naszą galerię ! Po tanecznych szaleństwach uczniowie przenieśli się do klas gdzie z wychowawczyniami bawili się w andrzejkowe wróżby. Na dzieci w salach lekcyjnych czekał słodki poczęstunek i pyszne soki. Zdjęcia wykonała Ewa Pietraszko...... zapraszamy ......

Przejdź do galerii 

PASOWANIE NA UCZNIA 2013 r.

25 października w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia, długo wyczekiwane przez naszych najmłodszych kolegów i koleżanki. Uroczystość jak co roku była doniosła i pełna radości naszych pierszaków. Piosenki, zadania do wykonania, taneczne popisy zespołu „Nutki”, występ pary tanecznej Karoliny i Michała, uroczyste pasowanie przez Panie Dyrektor, wychowawców klas, były przeżyciem nie tylko dla uczniów ale i ich Rodziców. Po zakończeniu części oficjalnej była  słodka niespodzianka dla dzieci przygotowana przez Radę Rodziców i nauczycieli. Serdecznie dziękujemy za przybycie zaproszonym gościom, wolontariuszom, prowadzącym Zuzi i Krzyśkowi, Radzie Rodziców, Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie w organizacji pasowania na ucznia.

Przejdź do galerii 

 

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis