Klasy IV-VI SP
Logo szkoly

Klasy IV - VI SP Klub Ósemeczka

DZIAŁANIA W 2016/2017 - I SEMESTR

Dotychczasowe działania wolontariatu szkoły podstawowej:
1. Dwukrotnie zorganizowaliśmy sprzedaż jabłek. Cały zysk z tej sprzedaży przeznaczymy na cele charytatywne.
2. Wolontariusze wzięli udział w akcji organizowanej przez wałbrzyskie hospicjum „Pola Nadziei”. Dnia 19 października, wraz z wolontariuszami innych szkół, sadzili żonkile – symbol nadziei. Wiosną kwiaty zostaną sprzedane, a cały dochód - przeznaczony na hospicjum i pomoc chorym.
3. Przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy (7 listopada) loterię. W loterię zaangażowało się wielu uczniów, nie tylko wolontariuszy, którzy przynieśli mnóstwo fantów. Za co bardzo dziękujemy. Loteria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki czemu udało nam się zebrać sporą kwotę, którą przeznaczymy na dary dla dzieci z Domu Małego Dziecka oraz na dary dla zwierząt ze schroniska.
4. W tym roku po raz pierwszy zaangażowaliśmy się w pomoc przy organizacji Barbórki w Starej Kopalni. 3 grudnia wolontariusze pomagali w Starej Kopalni przy imprezie rodzinnej: „Szychta Rodzinna”.
5. Wolontariusze przygotowali kilka paczek na Ukrainę.
6. Jak co roku bierzemy udział w akcji „Wszystkie kolory świata” organizowanej przez UNICEF.
7. Obecnie przygotowujemy się do Balu Integracyjnego.

ag

Kampania Pola Nadziei 2013 rok

IMAG0314

 

Jak każdego roku i tym razem „Ósemeczka” wraz z opiekunami wzięła udział w kampanii „Pola nadziei”. 16 października odwiedziliśmy wałbrzyskie hospicjum, by wraz z innymi wolontariuszami posadzić w ogrodzie tej placówki żonkile, kwiaty symbolizujące nadzieję. Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu zorganizowało tę akcję już po raz ósmy. Mimo niesprzyjającej pogody i chłodu, nasi wolontariusze pojechali tam bardzo chętnie, by podzielić się z wszystkimi myślą, że hospicjum to też życie. Chcielibyśmy, by z posadzonych przez nas cebulek wyrosły piękne kwiaty, które wiosną będą cieszyć oczy pensjonariuszy i dodadzą im siły, wiary i nadziei w ich codziennej walce.

Nadesłała: Joanna Madejczyk

PACZUSZKA DLA MALUSZKA

IMAG0457

Tegoroczna edycja „Paczuszki dla Maluszka”, czyli cyklicznej akcji pomocy dzieciom z Domu Małego Dziecka organizowanej przez Wolontariat PSPzOI nr 26, okazała się niezwykle udana, a to z powodu pozyskania niezwykle życzliwych sponsorów, dzięki którym udało się zakupić towary za rekordową sumę.

Czytaj więcej: PACZUSZKA DLA MALUSZKA

MIEJSKA WIGILIA KLUBU OŚMIU MŁODZIEŻOWEGO WOLONTARIATU

10336603 750272288397379 1937886318437890101 n

11 grudnia 2014r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu odbyła się Miejska Wigilia Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu. Były życzenia, prezenty, kolędy oraz słodki poczęstunek. Wolontariusze nie zapomnieli o paczkach dla dzieci z Domu Małego Dziecka. Po Wigilii odbyła się licytacja prac laureatów ogólnopolskiego konkursu „Świat bez barier”. Dochód z aukcji – 1556 złotych przekazany zostanie wałbrzyskiemu hospicjum.

https://www.facebook.com/pg9wolontariat 

ag

Czytaj więcej: MIEJSKA WIGILIA KLUBU OŚMIU MŁODZIEŻOWEGO WOLONTARIATU

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis