Piłka nożna
Logo szkoly

Piłka nożna

ZNOWU O BASZCIE

baszta 2017

Źródło: http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,36880

Młodzi piłkarze Baszty do końca roku szkolnego walczyli o miejsca w rankingach i opłacało się. Otowyniki:

Końcowa klasyfikacja Pucharu Żaka:
1. Baszta Wałbrzych 74 pkt
Końcowa klasyfikacja I ligi:
1. Baszta Wałbrzych 83 pkt
Składy Baszty orlicy: Bartosz Michalkiewicz, Bartosz Marszałek, Filip Michałowski, Oskar Gołuch, Paweł Jaworek, Bartłomiej Miernik, Mikołaj Kazimierski, Marcin Wójcikowski, Jakub Jaroszewski, Jakub Borzęcki, Dawid Szczepański, Błażej Redo, Hubert Korościk.
Baszta żacy: Natan Dudek, Tomasz Lisowski, Tomasz Rumiejewski, Bartłomiej Pawłowski, Kamil Chadzikonstandinu, Dawid Szczepański, Jakub Jaroszewski, Jakub Borzęcki, Hubert Korościk.

Trener Marek Figurski
ag

PIŁKARSKIE ŻNIWA BASZTY

zdjcie deichman

Okres miesięcy maj, czerwiec, to jest wysyp turniejów piłkarskich w dziecięcej piłce nożnej. Począwszy od finałów dolnośląskich Tymbark Cup poprzez turnieje OZPN Wałbrzych o Puchar Żaka, Puchar Aglomeracji Wałbrzyskiej, Deichmann CUP i rozgrywki terenowej ligi młodzików.

Czytaj więcej: PIŁKARSKIE ŻNIWA BASZTY

BASZTA WYGRYWA W CZECHACH

01 640x417

Sobotę 11 lutego młodzi piłkarze UKS Baszta Wałbrzych spędzili za naszą południową granicą na turnieju piłkarskim O Puchar Miasta Bromova. W poszczególnych meczach nasi zawodnicy odnieśli wysokie i przekonywujące zwycięstwa co nie mówi całej prawdy o przebiegu turnieju. Dzieci i młodzież w Czechach grają piłkę bardzo szybką i agresywną co stanowiło pewną trudność dla zawodników UKS Baszta. Wiele z tych zagrań w Polsce jest odgwizdywana jako gra faul. Pomimo tych trudności zawodnicy Baszty z rocznika 2005 odnieśli końcowy triumf w turnieju szybko dostosowując się do panujących warunków gry. Przed ostatnim spotkaniem graliśmy z gospodarzami turnieju, którym do końcowego sukcesu wystarczał remis, jednak po bardzo emocjonującym spotkaniu wygraliśmy 4:0. Kolejnym powodem do satysfakcji jest fakt, że drużynę UKS Baszta tworzyli chłopcy z rocznika 2006 a jedynym przedstawicielem rocznika 2005 był Oktawian Greiner.

Czytaj więcej: BASZTA WYGRYWA W CZECHACH

JEDLINA CUP

20170501 152502 hdr

Pięknie położony stadion w Jedlinie-Zdroju jest co roku w majowy weekend miejscem zmagań młodych piłkarzy z naszego regionu. W tym roku w dwóch kategoriach wiekowych wystąpiły 22 drużyny (10 drużyn w kategorii skrzat i 12 w kategorii młodzik). W obu tych kategoriach wystąpiły zespoły UKS Baszty Wałbrzych, które kolejny raz bardzo dobrze spisały się w tym turnieju. Wyniki Baszty w kategorii skrzat:

Czytaj więcej: JEDLINA CUP

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis