DRZEWO NIEPODLEGŁOŚCI

DRZEWO NIEPODLEGŁOŚCI

drzewo

W tygodniu poprzedzającym 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Samorząd Uczniowski zainicjował ogólnoszkolny projekt Drzewo Niepodległości. Jego celem było kształtowanie postawy patriotyzmu i przywiązania do Ojczyzny, wzmacnianie poczucia więzi i wspólnoty narodowej, a także rozwijanie tak ważnej w dzisiejszych czasach umiejętności pracy w zespole. Przygotowaliśmy kolaż w postaci drzewa  o wspólnym pniu i 27 liściach (tyle klas od IV do VIII jest w naszej szkole) przedstawiających pojęcie patriotyzmu w dzisiejszych czasach. 10 listopada 2021 r. o godz. 11.11 w łączności wirtualnej odśpiewaliśmy uroczyście w klasach Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji MEN Szkoła do Hymnu!